Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

D4

Trenérka:Monika Majerová
Časy tréninků:úterý 16:30 – 18:00
čtvrtek 15:30 – 17:00
pátek 16:30 – 18:00

V této skupině cvičí dívky ve věku 7 – 10 let, které postoupily z mladších, trénujících dvakrát týdně.  Základem je postupné zvyšování fyzické kondice, posilování, protahování, koordinační průpravy a z počátečního opakování a zdokonalování již známých prvků (kotouly, gymnastická lavice, váhy, poskoky, základy stojek, hvězdy, náskok na trampolínu) postup směrem k těm obtížnějším. Pro některé dívky je přestup složitější, protože náročnost cvičení i důraz na správné provedení kladou na děti velké nároky, na něž si musí postupně zvyknout.
Rozvíjíme také vzájemné vztahy mezi dětmi – teamgym je TÝMOVÝ sport. Se sportovní gymnastikou má společné prakticky pouze základy – ochutnávku můžete vždy zhlédnout na jarních oddílových přeborech. V teamgymu je to „jeden za všechny a všichni za jednoho“, což je pro některé děti zpočátku obtížnější pochopit. Přátelské vztahy uvnitř týmu jsou opravdu důležité a my se je snažíme všemožně podporovat již od přípravky. Kromě ochoty pilně cvičit a pracovat  je nejdůležitější pravidelná docházka. Nedá se ničím nahradit. Pokud dítě vynechává tréninky, zaostává za svými vrstevníky, tréninky ho frustrují, a tím spíše se mu na ně nechce. Rodiče pak často podlehnou, „vyjímečně“ ho z tréninku omluví a začarovaný kruh se roztáčí. Jestliže se situace pravidelně opakuje a děti ze cvičení nemají radost, je pak lepší promluvit s trenérem.
Někdy je opravdu na místě vybrat pro další školní rok jiný sport – vždyť děti jsou ještě tak malé a nabídka sportovních i jiných aktivit je široká!